Viroloog Marion Koopmans: ‘ouderen hebben zich goed gedragen’

Tijdens deze vakantieperiode werken onze vrijwilligers gewoon door! Niet alleen in onze afdelingen, maar ook de redacteuren van Senioren Limburg. Met gepaste trots melden we dat we viroloog Professor Dr. Marion Koopmans, geboren in Steyl, hebben weten te strikken voor een interview. Daarin vertelt ze o.a. dat ze veel bewondering heeft voor de manier waarop ouderen met de coronacrisisomgaan. “Ze hebben zich erg goed gedragen en doen dat nog steeds. Ouderen hebben vroeger ervaring met infectieziektes opgedaan. Die kennis is nog altijd aanwezig. Dat helpt natuurlijk in deze situatie.” Met warmte denkt ze ook aan haar ouders in Steyl. Niet het eind van de wereld, maar nu wel een stukje uit de buurt voor haar. “In deze tijd zien we elkaar helaas weinig, maar elke zaterdag doen we aan beeldbellen met een borreltje erbij.” Nog even geduld voor het volledige artikel van de hand van Ben Ubachs, dat verschijnt in september in Senioren Limburg nr. 3. KBO leden ontvangen het gratis.   (foto Huub Corstjens)